Půjčky pro živnostníky jsou úplně stejné jako půjčky pro firmy nebo jiné podnikatele. Musí splňovat stejné podmínky. Za živnostníky označujeme běžně osoby, které samostatně podnikají. Označují se jako osoby samostatně výdělečně činné, zkratka OSVČ. Půjčka pro živnostníky se tedy řadí do půjček pro podnikatele a ty označujeme jako podnikatelské úvěry.
Jak je to s půjčkou v bance a jak uspějete u nebankovní společnosti? V případě půjčky z banky se klienti musí připravit na dokládání daňového přiznání. Živnostníci i podnikatelé či firmy jsou rizikovější skupinou, než je tomu v případě běžných lidí, kteří si berou spotřebitelské úvěry, proto je potřeba i v tomto ohledu doložit pár dokumentů. V bance mohou dále požadovat různá potvrzení o tom, že nemáte dluhy, například na finančním úřadu, na zdravotním nebo sociálním pojištění. Naproti tomu nebankovní společnosti jsou tolerantnější. Mnohdy u nich nemusíte dokládat příjmy, a jsou tolerantní dokonce i k záznamům v registrech dlužníků. V případě půjčky pro živnostníky můžete ručit nemovitostí, ale také nemusíte. Záleží hodně na částce, kterou požadujete. U nižších se ručení nevyžaduje, u vysokých půjček, například podnikatelských investičních půjček na vysoké částky, je vhodnější zajistit úvěr ručením. V případě, že požadujete pár tisíc nebo desítek tisíc však nic takového není potřeba.
Finance získané ihned
Živnostníci potřebují finance na běžné potřeby, placení faktur, výdajů, nájmů, provozu, nákupy surovin, materiálu a mnoho dalšího. Podnikatelský úvěry se dělí na provozní a investiční. Pro běžné výdaje je určen provozní úvěr, pro velké investice, nákupy strojů, inovace firmy, koupě nemovitostí, jsou zde investiční úvěry.
Půjčka pro živnostníky od nebankovní společnosti je vhodná také pro začínající podnikatele. Nebankovní společnosti vyžadují podnikatelský záměr, ale nemusíte dokládat daňové přiznání, což je výhoda, protože zatím například žádné nemůžete doložit. Začínající podnikání je sice vždycky risk, ale mnohdy se vyplatí, tak přejeme hodně štěstí.