Ohledně předschválených půjček koluje hodně mýtů a legend. Na internetu najdete spoustu informací, které od předschválených půjček odrazují, protože se lidé často domnívají, že nejsou až tak spolehlivé a že nakonec tento systém může i selhat.
Banky svým klientům nabízí takzvané před schválené půjčky, to znamená, že se jedná o částku, kterou vám banka může poskytnout a kterou máte předem schválenou. Jenomže spoléhat na to nikdo nemůže, protože jakmile se klient rozhodne vzít si půjčku, mohou se podmínky ještě změnit a nemusíte na konkrétní uvedenou před schválenou částku úvěru dosáhnout. Proč tomu tak je? Banky totiž vychází z dřívějších plateb a z vaší bankovní historie. Jenomže jakákoli žádost o půjčku má vždy i svá jiná specifika, proto bychom neměli spoléhat pouze na to, že máme někde na obrazovce, nějakou předem schválenou půjčku, a že si tuto přesnou sumu můžeme vypůjčit. Jakmile se totiž pro půjčku rozhodnete, banky či nebankovní společnosti vám teprve v tu chvíli mohou nabídnout finanční možnosti neboli nějaký konkrétní produkt, který vám bude nejvíce vyhovovat. Ano, může to být přesně suma, kterou vám předem schválili, ale může se i stát, že tomu tak nebude. Banky totiž nemusí vědět o tom, že máte například ještě jiný účet, nebo že už na nich nějaké úvěry splácíte nebo nesplácíte a tak podobně.
Nabízená částka je pouze orientační
Nabízená předem schválená půjčka je tedy pouze orientační. Nemá konečnou podobu, takže s ní opravdu nemůžete reálně počítat.
Předschválená půjčka tedy může mít svá úskalí. Na první pohled se nemusí jednat o pozitivní možnost, jak si půjčit, ale nebudeme malovat čerta na zeď. Většina bankovních institucí se hájí tím, že nabízenou částku klientovi poskytne, protože mají zmapovanou jeho bankovní historii.
Předem schválené půjčky můžete využít jako klient banky v podstatě kdykoliv. Musíte však i počítat s tím, že je zde možnost, že na nabízenou částku nedosáhnete.