Sen zůstane snem. Je potřeba se zvednout a zkusit udělat alespoň nějaké kroky. Samozřejmě, že velké kroky začínají u myšlenky. Proč platit pronajímateli poměrné vysoké nájemné, když podobnou nebo dokonce i menší částku bychom mohli splácet na hypotéce, ale bydlet ve svém vlastním domě. Mít své soukromí, realizovat své plány a nápady. Navíc, když by se podařilo mít ještě malý pozemek, nebyl byl problém mít malinkou zahrádku a místo na odpočinek. A čím více člověk o takových věcech uvažuje, tím více se začíná realizovat jeho sen, jeho nadšení a touha.
Obraťte se na fundovaného finančního poradce
Jak ale postupovat? Není nic jednoduššího, než navštívit finančního poradce v bankovním ústavu a nechat si spočítat například hypotéční úvěr. Případně vám může poradit i jiný způsob financování nového bydlení. Pokud to nezkusíte, nepřiblížíte se svému snu a možná byste celý život mohli litovat, že jste proto nic neudělali.
Hypotéční úvěr
Je nejčastějším financováním na koupi nemovitosti. Poskytuje se plnoletým osobám, které mají v ČR dlouhodobý pobyt a může se týkat jak fyzických, tak právnických osob. Hypotéční úvěr může být poskytnutý za určitých podmínek i cizincům. Je jištěný zástavním právem koupené nemovitosti.
Známe dva druhy hypoték:
1. Účelové
Ty se pořizují za nějakým účelem na určitou investici. Spadá sem koupě nemovitosti, stavba, rekonstrukce, ale i vypořádání spoluvlastnických a dědických záležitostí. Může se s takovou hypotékou refinancovat účelový úvěr.
2. Neúčelová
Také ji můžeme znát pod názvem americká hypotéka a lze ji využít prakticky na cokoliv.
Hypotéční úvěr se pak splácí pravidelnými měsíčními splátkami, ve kterých je obsažena nejen vypůjčená částka, ale zároveň i úroková sazba. Ta je takovou odměnou bance. Uvádí se v ročním intervalu a může se na ní vztahovat fixní doba, kdy se sazba měnit nebude nebo naopak se může měnit. Klient ale bude vždy o změně seznámený.
Díky nízkým úrokovým sazbám, je hypotéční úvěr nejvýhodnější. Může být cestou k vašemu snu.