Uvedeného policistu obvinila generální inspekce bezpečnostních sborů, jinak také známá jako GIBS, z toho, že prováděl úvěrové podvody. Smutné na celé kauze je, že ze zjištěných informací, se dopouštěl tento člověk úvěrových podvodů a mámení peněz z různých žen za účelem sportovního sázení.
Zdá se, dle dostupných informací, že takovou trestnou činnost policista prováděl již od roku 2013, což je tedy již pět let.
Tento policista byl součástí motorizované jednotky a byl obviněn z úvěrových i jiných podvodů a k neoprávněnému přístupu k systému, na kterém jsou informace, které by neměly být nijak z jeho strany potřebné či používané.
Jak oklamal finanční instituce?
Uvedení obviněný v žádostech o různé druhy půjček a úvěrů uváděl nepravdivé a zkreslené informace a údaje.
Co mu nyní hrozí?
Dané obvinění mu může přinést až pět let vězení a samozřejmě kromě náhrady škod způsobených svým jednáním ještě další peněžitý trest. To, že jeho zaměstnání u Policie ČR nebude mít dlouhého trvání, není třeba asi ani mluvit.
Jak klamal obyčejné lidi?
Dotyčný nejprve využíval kontaktu přes různé internetové sociální sítě a aplikace. Když pak navázal, většinou se ženami, kontakt, byl velmi variabilní ve vysvětlování svých životních strastí a tím si získával sympatie žen, které následně, celkově vzato velmi brzy, žádal o finanční pomoc. Někdy se prezentoval také jako člen zásahové jednotky. Postiženými ženami jsou většinou opravdu mladé ženy bez velkých životních zkušeností. Pravděpodobně se ještě nezná celkový počet oklamaných a okradených žen.
I zaměstnanci banky umí vymýšlet zajímavé podvody!
Tento případ není však jediným zvláštním. Již v roce 2016 informovala média o zaměstnanci banky, který využíval svého postavení v bance k tomu, aby se dostal sám z osobní finanční krize. Z jednotlivých účtů klientů díky napodobování podpisů převedl na svůj účet až čtyři miliony korun.
I tento člověk získával peníze na hazard. Nikoli na sportovní sázky, ale zase na hraní rulety na internetu.