Někde jste viděli nebo četli název bezbankovní půjčka? Nevíte, co si pod tím máte představit? Bezbankovní půjčky ve skutečnosti znamenají nebankovní půjčky. Častější a používanější název je tedy nebankovní. Pod tím už si ledacos můžeme představit. Většina obyvatel si představí nějakou nebankovní společnost. Čili že si pro peníze nepůjde do klasické banky, ale do nějaké jiné společnosti. Tato forma uvažování je správná. Půjčky a úvěry totiž neposkytují pouze bankovní domy, ale i soukromé společnosti a mnoho dalších institucí.
U těchto typů půjček a úvěrů se můžeme setkat s mírnějšími podmínkami. Společnosti jsou sice vázány dodržováním základních norem a nařízení, které vydává samotná ČNB, ale mohou ostatní podmínky poupravit, kdežto banky mají jasně daná pravidla, kterými se řídí a která dodržují. Neplatí v případě bank žádné výjimky a pravidla se musí dodržovat. U soukromých společností to funguje tím způsobem, že si mohou dovolit nějaký ten ústupek, protože vám peníze poskytuje společnost zaštítěná soukromým investorem čili se dá říct soukromou osobou, proto například nebankovní společnosti mohou udávat, že tolerují záznamy v registrech dlužníků nebo jinou formou příjmů. Často se dokonce můžete setkat s názorem, že poskytnou klientovi úvěr i za podmínek, že má dluhy nebo exekuce, což v bance je nepředstavitelné a nemožné.
Podmínky těchto úvěrů
Abychom si osvětlili všechny podmínky získání takového úvěru je potřeba si říct, že úvěr na jednu stranu získáte snadno a s podmínkami, které každý splní, protože nemusíte dokládat čistý registr a v případě podnikatelů mnohdy ani příjmy, ale na druhou stranu bychom měli v takovém případě počítat s navýšením v podobě jiných poplatků. V dnešní době však i tyto společnosti mezi sebou konkurují, takže se čím dál častěji setkáváme s tím, že poskytují podmínky podobné těm bankovním.